• BIST 97.379
  • Altın 227,258
  • Dolar 5,4438
  • Euro 6,1478
  • İzmir 11 °C

Mosfed Başkanı Güleç, “İhracat Vatani Görevdir”

Mosfed Başkanı Güleç, “İhracat Vatani Görevdir”
İzmir Mobilya sektörünün yıldızının MODEKO Uluslararası İzmir Fuarı’nda parladığına dikkat çeken İstanbul Mobilya

İzmir Mobilya sektörünün yıldızının MODEKO Uluslararası İzmir Fuarı’nda parladığına dikkat çeken İstanbul Mobilya İhracatçılar Birliği ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, kendi firmasının da katıldığı organizasyon için Efor Fuarcılık’a teşekkür etti. Öz dinamiklerin tasarıma yansıtılmasını isteyen Güleç,"Dünya tasarım dilini konuşuyor olmamız gerekiyor ki dünyanın ilk 5 mobilya ihracatçısı olalım" dedi.

MOBİLYACININ VİTRİNİ MODEKO

Ege İhracatçı Birliklerinin ev sahipliğinde MODEKO Fuarı katılımcıları ve sektörün İzmir’deki öncüleri bir araya geldi. İzmir Mobilya Sektörünün MODEKO Fuarı ile bir kez daha vitrine çıktığını vurgulayan Ege Mobilya İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Ali Fuat Gürle, “Ege Mobilya İhracatçıları Birliği, uzun yıllardır, MODEKO Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’na “Alım Heyeti Organizasyonu” ile destek oluyor. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle geçen yıl 5 ülkeden “Alım Heyeti” getirdik. Birliğimiz “Alım Heyeti Organizasyonu” ile MODEKO Fuarı’na ve bölgemiz mobilya ihracatına katkılarını sürdürecek. 2016 yılında DESINGİZMİR isimli projeyi hayata geçirdik devam ettireceğiz. 14-18 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan HIGHPOINT SPRINT 2018 Uluslararası Mobilya Fuarı'na iştirak ederek, İzmir mobilyasını tanıtmayı hedefliyoruz”dedi.

HER MOBİLYACININ VATİNİ GÖREVİ İHRACTTIR

İzmir Mobilya Üreticilerinin her yıl kendisini MODEKO Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nda gösterdiğine dikkat çeken İstanbul Mobilya İhracatçılar Birliği ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, kendi firmasının da yer aldığı organizasyon için Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen’e teşekkür etti. İzmir mobilya üreticilerinin üretim ve tasarım gücünün Türkiye açısından bir şans olduğunu belirten Güleç, İzmirli mobilyacıların İnegöllü mobilyacılardan daha fazla katma değer getirdiğini söyledi. Güleç, “ Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ‘Ordumuzun kazandığı zaferler ne kadar büyük olursa olsun, bunlar iktisadi zaferlerle tamamlanmadıkça eksik kalırlar’ demiştir. Mobilya ihracatı yapmak her mobilyacımızın vatani görevidir. Bu görevi yerine getirmek için çok çalışmalıyız. Çalıştık dünya ihracat sıralamasında 23’ten 12. sıraya yükseldik. Dünyanın ilk 5 mobilya ihracatçısı olmak istiyorsak dünya tasarım dilini konuşuyor olmamız gerekiyor. Anadolu kültürler beşiğidir. Bu kültürün dinamiklerini tasarımlarımıza yansıttığımız zaman ilk 5 ülke arasına gireriz. 2023 mobilya ihracat hedefimiz 6 milyar dolardı bunu yükselttik 10 milyar dolar yaptık. Gittik Türk mobilyasını tanıttık gittiğimiz görüştüğümüz ürünlerimizi gösterdiğimiz ülkelerde ihracatımız katlanarak büyüdü. Türkiye 200 gümrük bölgesinde mal satar hale geldi. Birlik olalım birlikte ihracat yapalım”şeklinde konuştu. 

MOSFED’İN BÜYÜK AİLESİNE EGEMOB DA KATILDI

Türk Mobilya sektörünün ulusal ve uluslararası gelişimine büyük katkı sağlayan Mobilya Dernekleri Federasyonu MOSFED’e Ege’den önemli bir katılım gerçekleşti. Sektörün önde gelen  mobilya üreticilerinden oluşan Ege Mobilya Sanayicileri Dayanışma Derneği (EGEMOB), MOSFED’e Türkiye’nin batıya açılan kapısı İzmir’den güç verdi. EGEMOB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Baltaş   “Ege Bölgesi’ndeki mobilya sektörümüzün sahip olduğu potansiyeli daha ileri taşımak için kurduğumuz derneğimizle birlikte MOSFED’in büyük ailesine katıldık”dedi. 

Kuruluşu 22 büyük mobilya üreticisi ile birlikte yaptıklarına dikkat çeken EGEMOB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Baltaş, EGMOB ailesine katılmak ve güçlerini kendileriyle birleştirmek için 50 firmanın daha sırada beklediğini söyledi.

SEKTÖRÜN NABZINI TUTANLAR BULUŞTU

Toplantıya İstanbul Mobilya İhracatçılar Birliği ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, Ege Mobilya İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Ali Fuat Gürle, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan, Başkan vekili Faruk Özdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Şimşek, Ege Mobilya Sanayicileri Derneği (EGEMOB) Başkanı Sabri Baltaş ve dernek üyeleri, Ege Mobilya Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleri, Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen katıldı.  /EGE BASIN GRUBU

GAZETELERİMİZ

GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

FOTO HABER GAZETESİ         www.fotohaber.com.tr

VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

YENİ VİZYON GAZETESİ         www.yenivizyon.net

ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

ALİAĞASPOR GAZETESİ        www.aliagaspor.com     

SAZAN MİZAH GAZETESİ       www.yenisazan.com

İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALİAĞA HABER           www.aliagahaber.com

ARASTA HABER           www.arastahaber.com

YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

YENİ VAZİYET              www.yenivaziyet.com

YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

GÜNAYDIN ALİAĞA         www.gunaydinaliaga.com

ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET             www.egehakimiyet.com

GÜNAYDIN İZMİR             www.gunaydinizmir.com

AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

EGE RAPOR                 www.egerapor.com

EGE İLAN                    www.egeilan.net

EGE İHALE                  www.egeihale.com

ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

EGE VİDEO                www.egevideo.com

EGEPLAY                 www.egeplay.com 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 232 616 28 78 Faks : 0 232 616 28 78