19:38 CHP’li Bakan, Toma’yı Kullanan O Polisi Sordu         19:34 3 Okul Sosyal Bahçe İle Renklendi         19:25 Egzersiz Diyabetin Çaresi         19:19 Hamileler Oradan Geçebilir         19:12 Aliağa’da İki Günlük Elektrik Kesintisi         19:07 Çocukların Hikayesine Ortak Oldular         18:57 Sarı Çöp Konteynerleri Hizmetinizde         18:53 Mahmut Badem, Sarıkız Üreticiyle Buluştu         18:49 Türk Motiflerini Yeniden Sevdirdi         18:46 Boşanma Davaları Neden Arttı         18:39 Sigortalının İşyerinde Öldürülmesi İş Kazasıdır         17:06 İzmir'in kuzeyi dış kapının dış mandalı mı?          09:40 Foçalı İşadamının gurur veren başarısı          15:41 Doğurganlık Oranı Düşüyor         15:23 Geleceği Temizliyorlar         15:16 Mübadele...          15:16 Büyükaile Adım Adım Altıeylül'de         15:06 Menteşe’de Yol Çalışmaları Devam Ediyor          14:39 Foça'ya bir vapur geldik, bir sandal kaldık         14:10 İzmir, Dubai’de Tanıtıldı         14:07 Harflerle Tanıştılar, Hayatları Değişti         14:04 Gemlik Biatlon Kupası Turnuvası İle Coştu         13:57 İnsanoğlu Yeni Bir Çağın Eşiğinde Mi         11:55 PAGEV Yönetimi Güven Tazeledi         11:46 Katil Hücrelerle Lenfosit Aşısı Savaşıyor        
Serbest Piyasa Hurda Fiyatları
14 Aralık 2008 Pazar 22:44

Hurda Metal Fiyatları

 

Sanayi kenti Aliağa"da Demir Çelik fabrikalarının hammaddesi hurdadır.   Ayrıca ilçemizde Türkiye"nin tek Gemi geri dönüşüm tesislerinin olması ve MKE"ye ait Hurdasan Aliağa tesislerinin bulunmasından dolayı  hurda fiyatları her zaman merak edilen konular arasındadır.

Günlük belirlenen arz ve talebe ve döviz kuruna , ithal maliyetlerine göre  Değişken fiyatlar yüzünden Hurda ticareti yapan firmalar haksız rekabet ortamı oluşması nedeni ile fiyatlarını açıklamamaktadırlar.

Hurda ticareti yapan firmaların sağlıklı bilgilere ulaşması da maalesef mümkün gözükmemektedir. Hatta bazı internet siteleri ise bu sırrı abonelik karşılığı yapmaya çalışmaktadır. Kamuoyunu bilgilendirme adına sizlere sık sık Aliağa ve çevresinden değişik kaynaklardan aldığımız Serbest Piyasada Oluşan hurda fiyatlarını açıklayacağız. Bilinmelidir ki fiyatlar kesin olmamakla birlikte yaklaşık işlem gören fiyatlardır. Sadece Bilgi İçin verilmiştir.

 

HURDA ALIŞ FİYATLARI  14 ARALIK 2008

DEMİR   KİLO       0. 190 YTL

BAKIR     KİLO      4,00 YTL

ALÜMİNYUM       1,5 YTL

SARI   KİLO           3.5 YTL

KROM   KİLO        1 YTL

KIZIL    KİLO          3 YTL

TAHTA                  0.100 YTL

KAĞIT                   ---- 

 

DERLEYEN ŞENOL GÖK / www.haberofisi.com

Hurda Fiyatları Düştü

Piyasalardaki düşüş ve yeni gemilerin çokluğu nedeniyle markette yük bulmakta zorlanan ve gemilerini hurdaya satmak isteyen armatörleri de hayal kırıklığına uğrattı. Birkaç ay öncesine kadar tonu 500-600 dolar aralığında hurdaya satılan gemiler şu günlerde, 200 doların altında alıcı buluyor. Fiyatların düşmesi tahmin edildiği gibi gemi sökümcülerini sevindirmedi. Bunun ana nedeni ise demir çeliğe olan talebin azalması ve hurda fiyatlarının düşmesi oldu. Aliağa"da faaliyet gösteren gemi söküm tesisleri için de durum farksız değil. Onlar da hurda fiyatlarının düşmesinden oldukça dertli. Aldıkları gemilerden kar edebilmeleri için tonun 100 dolardan almaları gerektiğini belirtiyorlar. Uluslararası Denizcilik Örgütü"nün ön gördüğü standartları taşımayan ancak ucuzu iş gücüne sahip olan Uzakdoğulu sökümcüler karşısında Türk gemi geri dönüşüm sanayisinin rekabet gücünün az olduğu kabul ediliyor.

GAZETEMİZ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 Son Sayı Son Sayı Son Sayı

Son Sayı Son Sayı 1. Sayfa 1. Sayfa1. Sayfa 1. Sayfa Son Sayı 1. Sayfa
Son Sayı 1. Sayfa 1. Sayfa 1. Sayfa
1. Sayfa 1. Sayfa 1. Sayfa1. Sayfa
 

Aliağa Gazeteleri

 

Günaydın Ege Gazetesi

www.gunaydinege.com

gunaydinege@gmail.com

senolgok@gmail.com

 

Yeni Vizyon Gazetesi

www.yenivizyon.net

yenivizyon@gmail.com

 

Aliağaspor Gazetesi

www.aliagaspor.com

aliagaspor@gmail.com

 

Ege Hakimiyet Gazetesi

www.egehakimiyet.com

egehakimiyet@gmail.com

egehakimiyet@hotmail.com 

 

Arasta Gazetesi

www.arastahaber.com

arastahaber@gmail.com

arastagazete@gmail.com

gazetearasta@gmail.com

 

Bakırçay Net Gazetesi

www.bakircay.com

www.bakırçay.net

  (TÜRKÇE)

 

Vaziyet Gazetesi

www.yenivaziyet.net

www.yenivaziyet.com

yenivaziyet@gmail.com

vaziyetgazetesi@gmail.com

 

Şenol GÖK

senolgok@gmail.com

0232 616 28 78

0543 764 37 05

 

 

E-GAZETE
GAZETE MANŞETLERİ
VİDEO HABER
Söğüt Gölgesi
Söğüt Gölgesi
Başıboş Diyojen
Başıboş Diyojen
Hayal Han
Hayal Han
FOTO GALERİ
ANKET
Aliağa'ya Belediye Başkanı KİM Olsun ?
Tolga SEZER
ÖZEL HABER