18:15 Bayram’da 900 bin kişi...          13:20 Kozbeyli’de Klasik Müzik Sesleri         10:15 Kurban Bayramında Sağlık Tüyoları          00:21 Tüpraş Döviz Alımına İlişkin Açıklama         00:16 Amatör spor kulüpleri kapanmanın eşiğinde!         00:12 Burun ameliyatları kişiye özel olmalı !         00:07 Kalbiniz için Zeytinyağı Tüketiniz!         17:23 Foça'da Ev Almanın Şimdi Tam Zamanı          17:15 Futbolda zeytinciliğin yeni tadı         16:12 Bonzai kelimesine otosansür uygulansın          12:44 Mor ve ötesi ile Şebnem Ferah İzmir'de          09:20 Dikili’de bayram coşkusu erken başlıyor         22:03 Karşıyaka’da Foto Maraton heyecanı         11:16 Okulda bulaşıcı hastalıklara dikkat!         21:11 Yelkenler Foça Rüzgarıyla Doldu...          20:40 Foça'da Deniz Zaferi'ne coşkulu kutlama          18:08 Yeni Türkiye’ye yeni logo…         18:24 STK'ları Haraca Bağladı...          17:52 İzmir Körfezi Nasıl Kurtulur?          16:16 Toplu Kalp Masajı Hayat Kurtarıyor         15:45 Zeki Müren Bodrum’da Anıldı          23:35 Kalbiniz sağlık için atsın...          23:18 Huzurevinde İntihar Girişimi...         20:14 30 Genç Aranıyor...         20:05 1 dakikada dünyayı değiştirin...        
Yıldırım İnternete Dokunamazlar
ALİAĞA HABER/ ALFA TİVİ/ GÜNAYDIN EGE GAZETESİ / Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye’de internet kullanımının 39 milyona ulaştığını, bu rakamı 55 milyona yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.
25 Mayıs 2011 Çarşamba 00:38

Bakan Yıldırım: İnternete dokunan karşısında beni bulur
ALİAĞA HABER/ ALFA TİVİ/ GÜNAYDIN EGE GAZETESİ / Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye"de internet kullanımının 39 milyona ulaştığını, bu rakamı 55 milyona yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. İnternetin güvenli kullanılması gerektiğine işaret eden Yıldırım, Türkiye"nin bilgi toplumuna doğru hızla yol aldığını belirtti.
Türkiye Vodafone Vakfı Habitat için Gençlik ve UNDP"nin düzenlediği “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” projesi tanıtım toplantısına katılan Yıldırım şöyle konuştu: “Bilgisayar okuryazarı olmazsak öğrendiğimiz alfabe de bir işe yaramayacak. Yaşımız ne olursa olsun bunu öğrenme zorunluluğumuz var. Bugün nasıl cep telefonumuz olmadığında çaresiz duruma düşüyorsak geleneksel yöntemlerle bilgiye ulaşmak da zor. Bilgiyi üretime dönüştürmek önemli. İnterneti güvenli kullanmak zorundayız. 2003 yılında 3 milyon PC, 12.5 milyona çıktı. Bu 20 milyona çıkacak. Türkiye"de internet kullanımı 4. 3 milyonken bu sayı 39 milyona çıkmıştır. Artışın ne kadar hızlı olduğunu görüyoruz. Hedef 55 milyon insana ulaşmak. Türkiye bilgi toplumuna süratle gidiyor bunu hızlandırmak gençlere düşüyor. Öğrencilere araştırma geliştirmeye yönelik sınıflar açıldı. Büyük hacimli “Fatih” projesiyle dijital tahtaya dönülecek kara tahta son bulacak.”
Yıldırım, Turkcell ve Vodafone ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü nedeniyle düzenlenen toplantıda ise internet kapatmayla ilgili söylentilere açıklık getirdi. Yıldırım, devletin aileyi koruma yasası bulunduğuna dikkat çekerek, “İnterneti kısıtlama diye bir amacımız yok, isteyen dilediği hattı kullansın.” dedi.
Hilton Otel"de düzenlenen toplantıda, Türkiye"nin bilgi toplumu olacağını ve az düzenleme ile çok denetleme yapılacağını ifade eden Yıldırım, “İnterneti kapatan karşısında önce beni bulur. İletişim sektörünü öne çıkaran benim ve interneti alabildiğince kullanacağız. Ama bunun nasıl kullanılması gerektiğini söyledim. Olayların abartıldığını BTK başkanı söyledi. İnternet ve bilişim küresel bir iş olduğu için milliyetler ortadan kalkıyor. Hz Mevlana “Ne olursan ol gel” sözünü iletişim için söyledi.” dedi.

E-GAZETE
GAZETE MANŞETLERİ
VİDEO HABER
Söğüt Gölgesi
Söğüt Gölgesi
Başıboş Diyojen
Başıboş Diyojen
Hasan ESER
Hasan ESER
Hayal Han
Hayal Han
FOTO GALERİ
ANKET
Aliağa'ya Belediye Başkanı KİM Olsun ?
Tolga SEZER
ÖZEL HABER