16:16 Lider Deplasmanda Kazandı         15:34 Aliağa SYDV 160 Ton Kömür Dağıttı         17:13 İzmir Eczacı Hareketi’nden Hodri Meydan         16:25 Yağmur Altında Cüruf Eylemi         15:52 Ovacık’ta Res’lere Karşı Direniş Devam Ediyor          15:23 İlk Defa Komedi Filminde Rol Aldı         14:36 İlk İş Dünyası Derneği Kuruluyor         14:15 AK Parti’de Sait’e Yeni Görev         14:05 Foça'da Şiddetli Yağış Etkili Oluyor         13:57 Kansere Karşı Önlem Çağrısı Yaptılar         13:50 Manisalı Dansçılar Türkiye Şampiyonu Oldu         13:44 Rakiplerini Geride Bırakarak Türkiye Birincisi Oldu         13:39 BETA Dev Kapılar Yapıyor         13:31 Aidat Ödemelerine Taksit İmkanı         11:07 Deve Güreşleri İçin Hazırlıklar Tamamlandı         10:55 Sezaryen İle Doğumda Dünyayı Geçtik         10:49 Kanserden Korunmak İçin Spor Yap         09:01 Güçlü Oda, Güçlü Üye          08:56 Girişimci Kadınlar Sertifikalarını Aldı         08:51 Emlakçılardan Ankara Çıkarması         18:24 Ak Kadınlar’dan Yuvadaki Çocuklara Karne Hediyesi         18:12 Roman Vekil Purçu'ya Dikili'de Sevgi Seli         18:02 Öğrenci Yurdu Binası Yapım İşi İhalesi         17:59 Personel Hizmet Alım İhalesi         17:54 Denizli Cezaevi Müdürlüğü’den Piliç Alım İhalesi        
Yorulmaz, Kanal 35'e Konuk Oldu
Aliağa Haber / Ege Hakimiyet Gazetesi / Demokrat Foça Gazetesi / Günaydın Ege / Alfa Tivi Ak Parti Aliağa Belediye Başkan Adayı İbrahim Etem Yorulmaz, Kanal 35’te yayınlanan Gündem Özel Siyaset programı canlı yayınında Aliağa’da görev yapan gazeteciler
24 Mart 2014 Pazartesi 23:30
YORULMAZ, KANAL 35’TE GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI.
Aliağa Haber / Ege Hakimiyet Gazetesi / Demokrat Foça Gazetesi / Günaydın Ege / Alfa Tivi
Ak Parti Aliağa Belediye Başkan Adayı İbrahim Etem Yorulmaz, Kanal 35’te yayınlanan Gündem Özel Siyaset programı canlı yayınında Aliağa’da görev yapan   gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Belediye Başkan Adayı İbrahim Etem Yorulmaz’ın Ak Parti Aliağa merkez seçim ofisinde gerçekleşen canlı yayına,  vatandaşlar  yoğun ilgi gösterdi. 
 
Tarık Yenel’in moderatörlüğünü yaptığı canlı yayında Yorulmaz, Yeni Asır Gazetesi Aliağa Sorumlusu Erdal Çarboğa, Poyraz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Erol Özobut ve Aliağa Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Şahap Avcı’nın soruları yanıtladı.
 
Gazetecilerin özellikle otopark, istihdam, üniversite ve sağlık anlamındaki projelerle ilgili sorularını içtenlikle cevaplayan Yorulmaz, Aliağa birçok sorunlarla boğuştuğunu ve vakit kaybetmemesi gerektiğini söyledi.
 
Ülke olarak ulaşım, yol, üniversite gibi sorunların aşılmasına rağmen yerel yöneticilerin ilçe bazında hala bu sorunları aşamadığını söyleyen Yorulmaz, “Türkiye’nin en büyük sanayi ilçelerinden birindeyiz ama hala otopark, yol, altgeçit, üst geçit konularının koşuyoruz.  Maalesef Aliağa’da hiçbir şey yapılamamış, biz Aliağa’nın vizyonunu değiştirecek projeler hazırladık. Hepside ayakları yere basan içleri dolu projeler” dedi.
 
‘’Adaylar arasında en net konuşan benim’’
Aliağa’nın en büyük sorunlarından olan istihdam konusunda, adaylar arasında en net konuşan kişinin kendisi olduğunu söyleyen Yorulmaz, “ben karnımdan konuşmuyorum, net bir şekilde söylüyorum ne söyleyeceksem, istihdam konusunda Sayın Enerji Bakanımızı, Aliağa’ya davet ettik ve sanayicilerimizle bir toplantı yaptık. Toplantıda sanayicilerimizden, sayın bakanımızın önünde bir söz aldık bundan sonra Aliağa’daki sanayi kuruluşlarında öncelik Aliağa’da yaşayan vatandaşlarımızın çocukları çalışacak.  Tüm sanayicilerimiz orada söz verdi ve bende bu sözün takipçisi olacağım”
 
‘’Sağlık ve eğitim noktasında yeterli veri yok’’
Gazetecilerin İhtisas Hastanesi ve Üniversite konusundaki soruları üzerine, Aliağa’da sağlık hizmeti noktasında vatandaşların yeterli hizmeti alamadığını söyleyen, Yorulmaz, “Aliağa bir sanayi kenti olarak tanımlanmasına rağmen sağlık noktasında bu kentin ihtiyacını karşılayacak bir hastaneye sahip değil. Aliağa’da halen sağlık ve eğitim noktasında neredeyiz? Bilen yok çünkü yeterli veri yok elimizde. Bunları sağlamak zorundayız. Üniversite ile ilgili Büyükşehir belediye başkan Adayımız Binali Yıldırım’ın sözü var. Burada bir Aliağa Üniversitesi kuracağız projelerimiz arasında var. Marka kent olma yolunda en büyük adımlardan biri olacak Aliağa Üniversitesi için Helvacı ve Şakran’da yerleşkeler planlandı. Üniversite sayesinde gelişin sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu personelin yetiştirilecek. Sanayicilerde bunu istiyor. Aliağa’da bundan sonra bilimsel verilere dayanmayan hiçbir çalışma yapılmayacak” dedi.
 
‘’Temiz kalmanın tek yolu şeffaflık’’
5 yıldır Yeni Şakran’da Belediye Başkanlığı yaptığını ve bu güne kadar hakkında bir soruşturma dahi açılmadığını söyleyen Yorulmaz, “bugün ihale dediğinizde insanlar irkiliyor “acaba” diyor. Temiz kalmanın tek yolu şeffaflık. Belediye başkanının kimseden gizlisi olmaz. Yapılan tüm çalışmaları, ihaleleri siz kameralar önünde yapar, halkın bu çalışmaları takip etmesini sağlarsanız, hiçbir sıkıntı olmaz.”
 
Bu arada Kanal 35’te yayınlanan Gündem Özel Siyaset programı canlı yayını Aliağa nın bazı mahallelerinde Ak parti Aliağa ilçe Teşkilatı tarafından kurulan ,dev ekranlara da yansıtılarak vatandaşların izlemesi sağlandı.Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi ,binlerce vatandaş izledi.
E-GAZETE
GAZETE MANŞETLERİ
VİDEO HABER
Söğüt Gölgesi
Söğüt Gölgesi
Başıboş Diyojen
Başıboş Diyojen
Sebahattin Karaca
Sebahattin Karaca
Hayal Han
Hayal Han
FOTO GALERİ
ANKET
Aliağa'ya Belediye Başkanı KİM Olsun ?
Tolga SEZER
ÖZEL HABER