• BIST 4.987,14
  • Altın 1152.93
  • Dolar 18.8056
  • Euro 20.3401
  • İzmir 3 °C

Çevko’dan Viko By Panasonıc’e Sosyal Sorumluluk Ödülü

Çevko’dan Viko By Panasonıc’e Sosyal Sorumluluk Ödülü
Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO by Panasonic, birçok alanda olduğu gibi sosyal sorumluluk uygulamalarıyla da örnek çalışmalar sergilemeye devam ediyor.

ÇEVKO’DAN VİKO BY PANASONIC’E SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO by Panasonic, birçok alanda olduğu gibi sosyal sorumluluk uygulamalarıyla da örnek çalışmalar sergilemeye devam ediyor. Kuruluş, sosyal sorumluluk kapsamında örnek projeler geliştirirken, bu alanda aldığı önemli ödüllerle de başarısını tescilliyor. VİKO by Panasonic bu kapsamda “Aydınlık Bir Gelecek İçin” Projesi ile ÇEVKO Vakfı tarafından çevre kategorisinde düzenlenen “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri” sürecinde, en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden birini yürüten kuruluş olarak ödüle layık bulundu.

ÇEVKO Vakfı (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) tarafından; sürdürülebilir yaşama sağladığı katkılarla öne çıkan, Türkiye’nin önde gelen yerli ve uluslararası firmalarına yönelik olarak, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ödül töreni Wyndham Grand İstanbul Otel’de gerçekleşti. Alanında uzman jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmelere göre, VİKO by Panasonic’in  “Aydınlık Bir Gelecek İçin” adlı projesi yılın en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden birisi olarak Teşvik Ödülü’ne layık bulundu. ÇEVKO Vakfı’ndan Mete İmer tarafından sunulan ödülü, VİKO by Panasonic Pazarlama Direktörü Aysel Özaltınok ile Kurumsal İletişim ve KSS Yetkilisi İlker Çelik aldı.  

“Sürdürülebilir yaşama değer katan sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz”

VİKO by Panasonic’te kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarının sorumluluğunu da yürüten Pazarlama Direktörü Aysel Özaltınok, “Sürdürülebilir kalkınmanın insana yatırım ve doğal kaynakların bilinçli kullanımı ile gerçekleşeceğine inanıyor ve bu doğrultuda; dünyamıza, geleceğimize değer katan sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin’ Okullarda Enerji Verimliliği Proje’miz ile ÇEVKO gibi çok değerli bir vakıf tarafından ödüle layık bulunmak ve bu ödülün çevre kategorisinde oluşu, bizler için gerçekten çok anlamlı. Çünkü gerek doğal kaynaklarımız gerekse enerji verimliliği, ülkemiz ve tüm dünya için her geçen gün önem kazanan, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alınacak sorumlulukların da önceliğini belirleyen bir kavram. Biz de Aydınlık Bir Gelecek İçin Proje’miz ile enerji verimliliği ve doğal kaynakların bilinçli tüketimi konularında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza şimdiden bilinç kazandırmak amacındayız.” dedi.

Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği Projesi Hakkında

 VİKO “Aydınlık Bir Gelecek İçin” projesi ile enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konusunda geleceğin teminatı çocuklarımıza bilinç kazandırıyor. 2012 Nisan ayında VİKO ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün imzaladığı protokol ile hayata geçirilen proje kapsamında, bugüne kadar İstanbul'daki ilk ve ortaokullarda görev yapan 1.500 eğitimci için enerji yöneticisi eğitimleri verildi. Bu okullardaki öğrenciler için enerji verimliliği kulüpleri kuruldu. Öğrencilerin projeye aktif katılımlarını ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak amacı ile oluşturulan VİKO Çocuk Tiyatrosu'nun sunduğu enerji verimliliği konulu oyunu 420.000 ilkokul öğrencisi izledi. VİKO Çocuk Tiyatrosu'nun hedefi 1.000.000 öğrenciye ulaşmak. Her yıl okullarda uygulanarak enerji verimliliği konusundaki sorumluluğun yerleşik bir bilinç haline gelmesini amaçlayan proje, İstanbul'daki ilk ve ortaokulların enerji tüketiminde %20'lik bir azalma gerçekleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Her öğretim yılı sonunda ise bugüne kadar yaklaşık 800 okulun dahil olduğu, enerji verimliliğinde örnek okullar yarışması ile projede örnek uygulamalar gerçekleştiren okulların ödüllendirilmesi ve diğer okulların da özendirilmesi hedefleniyor. /Ege Basın Grubu

GAZETELERİMİZ

GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

BAKIRÇAY  GAZETESİ             www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

FOTO HABER GAZETESİ         www.fotohaber.com.tr

VAZİYET GAZETESİ                 www.yenivaziyet.com

YENİ VİZYON GAZETESİ         www.yenivizyon.net

ARASTA GAZETESİ                  www.arastahaber.com

ALİAĞASPOR GAZETESİ        www.aliagaspor.com                                             

SAZAN MİZAH GAZETESİ       www.yenisazan.com

 

İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALİAĞA HABER                 www.aliagahaber.com

ARASTA HABER               www.arastahaber.com

YENİ SAZAN                      www.yenisazan.com

YENİ VAZİYET                   www.yenivaziyet.com

YENİVİZYON                     www.yenivizyon.net

ALİAĞA TARİHİ                www.aliagatarihi.com

GÜNAYDIN ALİAĞA         www.gunaydinaliaga.com

ALİAĞASPOR                   www.aliagasport.com

ALİAĞAMIZ                       www.aliagamiz.com

BAKIRÇAY                        www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET               www.egehakimiyet.com

GÜNAYDIN İZMİR                www.gunaydinizmir.com

AZİZ İZMİR                           www.azizizmir.com

EGE RAPOR                        www.egerapor.com

EGE İLAN                             www.egeilan.net

EGE İHALE                         www.egeihale.com

ALFA TİVİ                            www.alfativi.com

EGE VİDEO                         www.egevideo.com

EGEPLAY                            www.egeplay.com

 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 557 8894