• BIST 97.149
  • Altın 282,798
  • Dolar 5,7454
  • Euro 6,3899
  • İzmir 26 °C

Yeni Dünyada Hantal Şirketlere Yer Yok

Yeni Dünyada Hantal Şirketlere Yer Yok
Dijital dünyadaki trendlerin hızla değişmesi, şirketleri ayakta kalmak için daha dinamik olmaya zorluyor

Dijital dünyadaki trendlerin hızla değişmesi, şirketleri ayakta kalmak için daha dinamik olmaya zorluyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera’nın Hizmet Çözümleri Müdürü Doğan Yılmaz, şirketlerin bu dinamikliği yakalaması için yönetilen hizmetlerden destek almasının şart olduğunu belirtiyor.

Dijitalleşen dünya, farklı ihtiyaçlar ve tüketim şekillerini doğururken bu yeni duruma ayak uydurmak için ne yapacağını bilemeyen şirketler için başarının anahtarı IT’de yatıyor. İhtiyaç duyulan dinamikliğin ancak iş sürekliliğine uygun IT projeleri üreterek kazanılabileceğini belirten Clonera Hizmet Çözümleri Müdürü Doğan Yılmaz, şirketlerin IT yüklerini üstlenerek onların asıl işlerine odaklanmalarına imkan veren yönetilen hizmetlerin önemini vurguluyor.

HANTALLIKTAN KURTULAN ŞİRKETLER ÖNE ÇIKACAK

Değişimin çok hızlı yaşandığı günümüzde beş yıl sonraki hayatın bile bugünden çok farklı olacağı öngörülüyor. Dünyadaki sınırların ortadan kalkmış olmasının da etkisiyle, 2030 yılında sayısı toplamda 5 milyara ulaşacağı tahmin edilen orta sınıfın 56 trilyon euroluk bir harcama ekosistemi yaratması bekleniyor. Kullanıcılar, pazar liderlerinin hangi ülkeden olduğu fark etmeksizin, yurt dışında bulunan istedikleri üreticiden ürün satın alıp günler içinde tüketmeye başlıyor. Güncel verilere göre 75 milyar cihazın birbiriyle bağlantılı olması, kullanıcıların hızlı bir dijitalleşme çağında yaşadığına dair örneklerden sadece biri.

Böyle bir zamanda şirket yetkililerin aklındaki temel soru “İşi ayakta tutmak için nereden başlayıp ne yapmalı?” olurken, bu soruyu “Yapmak istediklerimi bir yandan işimi sürdürürken gerçekleştirebilir miyim?” endişesi izliyor. Varlıklarını sürdürmek için büyüme stratejileri ile uyumlu IT projeleri geliştirmesi gereken şirketlerin aksi takdirde dönüşen dünyaya adapte olabilmek için yeterli donanım, kalifiye işgücü ve gelire sahip olma şansı kalmıyor. Bu tip şirketler, içine düştükleri karmaşa içerisinde hangi yöne gideceklerini bilmeden geleneksel yöntemlerle işlerini sürdürmeye çalışarak çıkmaza giriyor. Durumu şirketler açısından değerlendiren pazarlama uzmanı Peter Fisk ise hantal şirketlerin ölçekleri nedeniyle sınırlı kaldığını ve bu yeni dönemde sadece hantallıklarından kurtulan yapıların ön plana çıkabileceğini dile getiriyor.

LİDER OLMAK İSTEYEN ŞİRKETLER IT’YE ÖNEM VERMELİ

Bu hantallığın önüne geçmek için atılması gereken ilk adımın iş sürekliliğine değer vermek olduğunu belirten Clonera Hizmet Çözümleri Müdürü Doğan Yılmaz, “IT organizasyonları, yeni çağın iş yapma yöntemlerini desteklemek ve dijital teknolojilerin benimsenmesini hızlandırmak için yoğun bir baskı altında. “Değer Yaratan IT” kavramını devreye sokan IT ekipleri, şirketlerinin sektörde inovatif ve lider bir kurum haline gelmesi için çalışan bir organizasyon olarak konumlanırken onlara para da kazandırıyor.” sözleriyle yenilikçi bir IT anlayışının önemini vurguluyor.

“YÖNETİLEN HİZMETLER İLE ŞİRKETLER KENDİ İŞLERİNE ODAKLANABİLİYOR”

Gelişen teknoloji ile birlikte rekabetin tüm şirketler için hızlandığını belirten Yılmaz, “Bu hıza yetişebilmek için şirketlerin dijital dönüşüm sürecine girip IT organizasyonlarını, şirketin işlerini geliştirip süreçlerini hızlandırabilecek bir şekilde konumlandırması gerekiyor.” ifadelerinde bulunuyor. “İş ihtiyaçlarına, verilen servisin kritiklik seviyesine ve arıza durumunda sistem gereksinimlerine paralel olarak farklı hizmet paketleriyle müşterilerinin dijitalleşme sürecinde sağlam bir adım atmasına yardımcı oluyoruz.” diyen Yılmaz, “Clonera’nın Yönetilen Hizmetleri, standart IT yüklerini şirketlerin üzerinden alıp, kendi işlerine odaklanmaları için vakit yaratıyor ve maliyet avantajı sağlıyor.” açıklamasında bulunuyor.   /EGE BASIN GRUBU

GAZETELERİMİZ

GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

FOTO HABER GAZETESİ      www.fotohaber.com.tr

VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

YENİ VİZYON GAZETESİ    www.yenivizyon.net

ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

ALİAĞASPOR GAZETESİ    www.aliagaspor.com     

SAZAN MİZAH GAZETESİ   www.yenisazan.com

SAĞLIK GAZETESİ

VİVA İNDİRİM GAZETESİ

İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALİAĞA HABER          www.aliagahaber.com

ARASTA HABER         www.arastahaber.com

YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

YENİ VAZİYET            www.yenivaziyet.com

YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

GÜNAYDIN ALİAĞA   www.gunaydinaliaga.com

ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET        www.egehakimiyet.com

GÜNAYDIN İZMİR     www.gunaydinizmir.com

AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

EGE RAPOR                 www.egerapor.com

EGE İLAN                    www.egeilan.net

EGE İHALE                  www.egeihale.com

ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

EGE VİDEO                www.egevideo.com

EGEPLAY                 www.egeplay.com 

 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 232 616 28 78 Faks : 0 232 616 28 78