• BIST 2.490,24
  • Altın 970.909
  • Dolar 16.5876
  • Euro 17.4732
  • İzmir 25 °C

Kırsal Hizmetler Gördes’te Proje Takibinde

Kırsal Hizmetler Gördes’te Proje Takibinde
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Gördes’te uygulanan projelerin yerinde incelemesini
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Gördes’te uygulanan projelerin yerinde incelemesini gerçekleştirmek üzere Efendili ve Kalemoğlu mahallelerini ziyaret etti. Üreticilerle toplantı yapan Kırsal Hizmet Daire Başkanlığı Heyeti daha sonra üreticilerle birlikte Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi projesi kapsamında kurulan seralar ve Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında dağıtılan fidanları inceledi. 
 
İl genelinde kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla projeler üreten ve projelerin uygulanmasının ardından takiplerine devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Gördes’e bağlı Efendili ve Kalemoğlu Mahallelerini ziyaret etti. İlçede uygulanan projelerin yerinde incelenmesi amacıyla gerçekleştirilen ziyarette Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Yılmaz Usta, Veteriner Hekim Halil Erşahin ve teknisyen Hayrettin Okkalı yer aldı. Projelerden faydalanan üreticilerle Efendili ve Kalemoğlu Mahallelerinde toplantı yapılarak bilgiler verilirken, üreticilerin gerek projelerle gerekse de tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınma alanlarındaki sorunları, talepleri ve istekleri dinlendi. Toplantıların ardından Gördes ilçesinde uygulanan Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi projesi kapsamında kurulan seralar ve Meyveciliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında dağıtılan fidanlar üreticilerle birlikte incelendi. 
 
ÜRETİCİLERİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
 
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla kırsal kalkınmanın sağlanması adına yoğun bir çaba sarf ettiklerini dile getiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, “Üreticilerimizin gelir düzeylerinin artırılarak hayat standartlarının yükseltilmesi ve kıt olan kaynaklardan maksimum faydanın sağlanabilmesi amacı ile farklı projeler uygulandı. 2018 yılında ve gelecek yıllarda da kırsal kalkınmaya destek olmak, üreticilerimize bir nebzede olsa katkı sağlamaya devam etmek için mevcut projeler yanında mahallelerimizin ihtiyaçları, iklim, su ve toprak özellikleri dikkate alınarak yeni projeler de hazırlanarak uygulanacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman üreticinin yanında olduğumuzun vurgulandığı toplantıda projelerden en yüksek faydayı sağlayabilmek için, iş hacminin düşük olduğu kış aylarını saha ziyaretleri yaparak, üreticileri dinleyerek sahaya, ihtiyaca ve talebe uygun projeler uygulamak için arazide mahallerde üreticilerle olmaya devam edeceğiz” dedi. 
 
SERALARDA ÜRETİM BAŞLADI, FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
 
Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak tarımsal altyapı eksikliklerinin giderilmesi için yeraltı ve yerüstü su kaynaklarının ekonomik olarak değerlendirilerek üretime katkı sağlanmasının amaçlandığını söyleyen Daire Başkanı Bircan Gençoğlu, “Bu amaçla sulama göleti, damla sulama sistemi ve hayvan içme suyu göletlerinin yapımı gerçekleştirilmekte. Bunun yanında birim alandan alınan verimin ve üreticilerin gelirlerinin artırılması için Gördes ilçemizde uygulanan projeler ile iki yılda 36 üreticiye sera kurulumu tamamlanmış, 389 üreticiye 36 bin 372 adet zeytin fidanı, 142 üreticiye 11 bin 848 adet ceviz fidanı teslim edildi. Uygulanan projelerde proje giderinin yüzde 75’i geri ödemesiz olarak Manisa Büyükşehir Belediyesinin hibe desteği şeklinde karşılanmaktadır. Bu gün bu seralarda üretim yapıldığını, fidanların toprakla buluştuğunu büyük bir memnuniyetle görüyoruz.  Üreticilerimize ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Ürününüz bol kazancınız bereketli olsun” diye konuştu. /EGE BASIN GRUBU

GAZETELERİMİZ

GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

FOTO HABER GAZETESİ         www.fotohaber.com.tr

VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

YENİ VİZYON GAZETESİ         www.yenivizyon.net

ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

ALİAĞASPOR GAZETESİ        www.aliagaspor.com     

SAZAN MİZAH GAZETESİ       www.yenisazan.com

İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALİAĞA HABER           www.aliagahaber.com

ARASTA HABER           www.arastahaber.com

YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

YENİ VAZİYET              www.yenivaziyet.com

YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

GÜNAYDIN ALİAĞA         www.gunaydinaliaga.com

ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET             www.egehakimiyet.com

GÜNAYDIN İZMİR             www.gunaydinizmir.com

AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

EGE RAPOR                 www.egerapor.com

EGE İLAN                    www.egeilan.net

EGE İHALE                  www.egeihale.com

ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

EGE VİDEO                www.egevideo.com

EGEPLAY                 www.egeplay.com 
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0533 557 8894